Kaplan Gözü Taşı Özellik ve Faydaları Nelerdir | ShineArt
Doğal taşlar içerisinde en çok kullanılan ve bilinen taşlardandır. Kuvars grubu üyesi olan Kapla Gözü taşı genel olarak sarı ve kahverengi renklerde çizgilere sahiptir. Genel kullanım alanlar takı aksesuarları olarak bilinmektedir.

Kaplan gözü taşın özellikleri arasında en dikkat çekici yanı ise enerjisi çok yüksek bir taş olmasıdır. Duygu yönetimini kolaylaştırmasından kaynaklı olarak sevgili taşı olarak sıkça kullanım yapılmaktadır. Tarihte kötülüklerden ve Nazardan korunmak amacıyla bir çok kullanım alanı bulunmaktadır.
Bilinen bir diğer özelliği ise kullanan kişilere cesaret vermesidir. Bu nedenle eski çağlarda savaş öncesi soylu komutan ve liderler vücutlarını kaplan gözü taşı ile kaplar ve cesaret özelliğinden sıkça faydalanırlarmış.
Günümüzde oldukça zor yönetilen ve bir çok hastalığın temel sebebi olan stres yönetimine de destek olmaktadır. İş yerinizde ya da sosyal hayatınızda yaşadığınız stresi yönetmekte destek olması amacıyla da kaplan gözü taşı aksesuarlar kullanarak hem enerjisinden hem stres yönetiminden hem de cesaretinden faydalanabilirsiniz.

Çıkarıldığı Yerler :Güney Afrika, ABD, Hindistan, Brezilya ve Avustralya olarak bilinmektedir.

Kaplan Gözü Taşı Özellik ve Faydalarını özetleyecek olursak;

1.Pozitif enerji ve cesaret verir.
2.Nazar ve büyüden arındırdığına inanılır.
3.Alkol, Sigara gibi alışkanlıklardan kurtulmak için iradeyi güçlendirir.


Kaplan Gözü Taşı özelliklerinden faydalanmak için vücuda teması oldukça önemlidir. Sizde Arama butonundan Kaplan Gözü modellerimizi aratarak, Kaplan Gözü Taşı ile imal edilmiş bir aksesuara sahip olabilirsiniz.

Yorum Yap